مسابقات دوچرخه سواریویدیو دوچرخه

ویدیو مرحله ۲۱ از مسابقات دوچرخه سواری جیرو دیتالیا سال ۲۰۲۳

آخرین مرحله از مسابقات جیرو دیتالیا همیشه حساس و پر هیجان بوده است. این مرحله مشخص می‌کند برنده نهایی رده بندی عمومی کیست و چه کسی کاپ بزرگ و طلای جیرو را با خود به خانه می‌برد. در این ویدیو ما ۳ کیلومتر نهایی مرحله ۲۱ را همراه با ورزشکاران هستیم و صف بندی باشکوه آنان را در جاده‌هایی که به رم، پایتخت ایتالیا، منتهی می‌شود می‌بینیم. این مرحله سخت، حساس و نفس‌گیر سرنوشت نهایی برنده را مشخص می‌کند. بنابراین ورزشکاران هر چه در چنته دارند را رو می‌کنند و با تمام توان به پدال‌های دوچرخه فشار می‌آورند.

مسیر مرحله ۲۱ یک دایره بزرگ در رم است. این مسیر یک سفر رفت و برگشت به ساحل و پنج دور مسیر تقریبا بدون شیب به طول ۱۷.۶ کیلومتر دورتادور این شهر کهن و تاریخی است. این مسیر کپی‌ای از مسیر جیرو دیتالیا سال ۲۰۱۸ است. بنابراین، جایی ایده‌آل برای دوچرخه‌سواران سرعتی است که پس از ۲۱ روز رقابت سخت و مسیرهای کوهستانی پر پیچ و خم، بتوانند خود را ثابت کنند.

یکی از این مردان سرعتی، مارک کاوندیش (Mark Kavendish) برنده این مرحله از جیرو است. مارک کاوندیش یکی از مشهورترین دوچرخه سواران سرعتی جهان است که پیش از این توانسته بود موفقیت‌های خوب و چشم‌گیری در گرند تورهای مختلف به دست آورد. اما امسال بخت با او یار نبود و نتوانست به موفقیت چشم‌گیر و کاپ قهرمانی جیرو دست پیدا کند. اما در این مرحله گریانت توماس(Geraint Thomas)، دوچرخه سوار بریتانیایی و هم وطن مارک کاوندیش، به او کمک می‌کند تا بتواند این مرحله سرعتی را به خوشی پشت سر بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا