دوچرخه سواری کوهستانویدیو دوچرخه

ویدیو سقوط وحشتناک از دوچرخه کوهستان

حتی اگر فقط یک بار با دوچرخه کوهستان به سواری و گشت و گذار رفته باشید می‌دانید که زمین خوردن، بخش جدایی ناپذیر این رشته است و حتی برای افراد فوق‌العاده حرفه‌ای هم پیش می‌آید که از روی دوچرخه‌شان زمین بخورند و یا تپه‌ها و کوهستان با آن‌ها ناسازگار باشند.

در این ویدیو یک ورزشکار آماتور به سراغ کوه‌های کشور اسلوونیا می‌رود و سعی می‌کند از ترسناک‌ترین تپه موجود در مسیر دوچرخه سواری کوهستان آن منطقه بپرد. او در این چالشی که برای خود ساخته، موفق نمی‌شود و در نهایت از روی مانع سقوط می‌کند. اما یک سوال مهم برایمان به وجود می‌آید؛ چگونه می‌توانیم آسیب‌های زمین خوردن را در این رشته ورزشی کاهش دهیم؟

اولین و مهم‌ترین نکته محافظت از سر و جمجمه است. باید حتما از کلاه کاسکت ایمنی مخصوص استفاده کنید و تحت هیچ شرایطی فکر نکنید آنقدر حرفه‌ای شده‌اید که نیازی به کلاه ندارید. نکته بعدی حالت و موقعیت بدنتان است. ممکن است همه ما به صورت غریزی و واکنشی قبل از زمین خوردن بخواهیم افتادن را با دستانمان کنترل کنیم و بنابراین آن‌ها را سپر بلای بدن قرار دهیم. اما این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می‌توانید انجام دهید. در این‌گونه از موقعیت‌ها باید دست‌ها را نزدیک بدن نگه دارید. حالا پاها را خم کنید و چانه را به گردن نزدیک کنید تا صورتتان آسیب کم‌تری ببیند. با این نکات کوچک می‌توانید خطرات و آسیب‌های حاصل از زمین خوردن را کاهش دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا