مسابقات دوچرخه سواریویدیو دوچرخه

ویدیو جدال برادران دوقلو در مسابقات دوچرخه سواری تور دوفرانس ۲۰۲۳

امسال مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس در حالی برگزار شد که ۱۱۰ سال از اولین باری که این رقابت آغاز شد، می‌گذرد. مرحله اول این مسابقه در بیلبائو (Bilbao) در کشور اسپانیا آغاز شد و پس از ۲۱ مرحله در روز یکشنبه ۲۳ جولای در پاریس پایان خواهد یافت.

ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها باید هشت مرحله کوهستانی و یک تایم تریل انفرادی را پشت سر بگذارند. آن‌ها باید در طول مسابقه ۳۴۰۴ کیلومتر رکاب بزنند و از کوهستان‌های آلپ و پیرنه عبور کنند. تور دو فرانس مهم‌ترین رقابت دوچرخه سواری جاده ای در سراسر جهان است و برنده شدن در هر کدام از رده‌بندی‌های آن افتخار و آرزویی بزرگ برای هر ورزشکاری به شمار می‌رود.

مرحله اول این رقابت سخت و طولانی ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه ظهر روز اول جولای ۲۰۲۳ شروع شد و از خط شروع تا خط پایان مسیری ۱۸۲ کیلومتری جلوی روی ورزشکاران قرار داشت. بخشی از این مسیر در جاده و بخشی دیگر در کوهستان بود.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های تور دو فرانس امسال، حضور دو برادر دوقلو به نام‌های آدام ییتس (Adam Yates) و سایمون ییتس (Simon Yates) است. این دو برادر بریتانیایی توانستند در خط پایان مسابقه با اختلاف چند صدم ثانیه‌ای از یکدیگر نفرات اول و دوم مرحله یک شوند. آدام ییتس با زمان ۴ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۵۳ ثانیه نفر اول و سایمون ییتس با ۴ ساعت و ۲۳ دقیقه و ۱ ثانیه در جایگاه دوم ایستاد.

آدام که عضوی از تیم امارات متحده عربی است در لحظات پایانی مسابقه، در یک سربالایی از سایمون پیشی گرفت و پیراهن طلایی این مسابقات را به طور موقت به تن کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا