مسابقات دوچرخه سواریویدیو دوچرخه

ویدیو مرحله دوم تور دو فرانس سال ۲۰۲۳

روز دوم از رقابت‌های دوچرخه سواری تور دو فرانس، صحنه خودنمایی ورزشکارانی بود که می‌توانند دوچرخه خود را با مهارت بیشتری در کوهستان کنترل کنند. آدام ییتس (Adam Yates) که برنده مرحله قبلی است، قبلا در سال ۲۰۱۵ مسیری شبیه به این را در همین کشور رکاب زده و توانسته بود برنده مسابقات تور سن سباستین (San Sebastian) شود.

مرحله دوم از تور دو فرانس با ۲۰۸.۹ کیلومتر طولانی‌ترین مرحله این دور از مسابقات است و با وجود این طولانی بودن، ورزشکاران باید صعودی ۳۰۰۰ متری بر بالای کوه‌های پیرنه در سرزمن خودمختار باسک (basque) داشته باشند. همچنین جاده‌های پرپیچ و خمی که از آلاوا (Alava) و گیپوزکوآ (Gipuzkoa) می‌گذرد هم برای ورزشکاران بسیار چالش‌برانگیز است.

این منطقه از کشور باسک از ۱۸ روستا تشکیل شده است که هر کدام کمتر از هزار نفر جمعیت دارند و بنابراین ورزشکاران علاوه‌بر سختی‌هایی که حین مسابقه می‌کشند، می‌توانند از مناظر فوق‌العاده زیبا و سرسبز هم لذت ببرند.

این مرحله از تور دو فرانس در ساعت ۱۲:۱۵ دقیقه ظهر شروع شد و در ساعت ۱۷:۰۴ به پایان رسید. با وجود چهره‌های سرشناسی که در این رقابت وجود داشتند، ویکتور لافی (Victor Lafey) توانست با اختلاف ۲۳ ثانیه برنده این مرحله شود و بتواند پیراهن سبز را به تن کند.

او پس از مسابقه طی مصاحبه‌ای گفت:” من فقط به خط مسابقه نگاه می کردم و اعدادی که کنار جاده نوشته بودند. ۱۰۰ متر تا پایان، ۵۰ متر تا پایان و تمام. الان واقعا از خودم راضی هستم. چون دیروز اصلا انتظار نتیجه‌ای غیر از برد را از خودم نداشتم و حسابی ناامید شده بودم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا