مسابقات دوچرخه سواریویدیو دوچرخه

ویدیو بهترین لحظات و خلاصه مرحله هشتم جیرو دیتالیا سال ۲۰۲۳

جیرو دیتالیا (giro d’italia) یکی از سه مسابقه مهم دوچرخه سواری جاده ای در جهان است که هر سال بهار در ایتالیا و کشورهای اطراف برگزار می‌شود. هم اکنون مرحله هشتم این مسابقه مهیج و مهم تمام شده و در این مطلب کوتاه بایکینگ بهترین لحظات و خلاصه‌ای از نتایج و اتفاقات این مرحله را برایتان توضیح می‌دهیم.

مرحله هشتم این مسابقات هیچ استراحتی ندارد و ورزشکاران باید بین دو شهر را بدون هیچ تنفسی رکاب بزنند. طول این مرحله ۲۰۶ کیلومتر است که چند کیلومتر اول تقریبا برای دوچرخه سوارانی با این سطح از مهارت ساده است. اما سخت‌ترین قسمت‌های مسابقه در ده کیلومتر آخری خود را نشان می‌دهد و آنجاست که ورزشکاران باید بتوانند خود را از دیگری متمایز کنند.

در ابتدا یکی از ورزشکاران به نام فیلیپو گانا (Filippo Ganna) به دلیل داشتن علائم کرونا باید از مسابقات کناره‌گیری کند. همچنین سه ورزشکار دیگر نیز به این ویروس مبتلا هستند و در این مسابقات شرکت داده نخواهند شد. اما ۱۶۷ دوچرخه‌سوار دیگر در یک صبح بهاری کار خود را در شهر ترنی (Terni) ایتالیا آغاز کردند.

اما مهم ترین قسمت از مرحله هشتم، نبرد برای برنده شدن بود. بن هیلی (Ben Healy) در یک حمله انفرادی توانست این مرحله از مسابقه را ببرد و عنوان اولین مرد ایرلندی‌ای که یک مرحله از گرند تور را برنده شده، از آن خود کند. البته بن هیلی با وجود عنوان برنده این مرحله، نتوانست پیراهن صورتی مسابقات را بپوشد و همچنان کسی که کمترین زمان ممکن را در کل مراحل دارد، دوچرخه سوار دیگری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا