مسابقات دوچرخه سواریویدیو دوچرخه

ویدیو مراسم اهدای جوایز مسابقه دوچرخه سواری جیرو دیتالیا سال ۲۰۲۳

بهار امسال مسابقات دوچرخه سواری جیرو دیتالیا در حالی برگزار شد که ۱۰۶ سال از اولین برگزاری آن می‌گذرد. این مسابقه یکی از سه گرند تور مهم دنیاست و در مجمموع سه هفته طول می‌کشد. جیرو در ۶ می در شهر فوساچسیا (Fossacesia) ایتالیا آغاز شد و در ۲۸ می در شهر رم (Rome) به پایان رسید. سه مرحله تایم تریل انفرادی در این مسابقه گنجانده شده بود و ۶ مرحله آن بیش از ۲۰۰ کیلومتر طول داشت.

نفر اول رده بندی عمومی پریماژ روگلیج (Primož Roglič) از تیم جامبو ویسما (Team Jumbo–Visma) بود. این ورزشکار پس از پشت سر گذاشتن ۲۱ مرحله، به مقام نخست این مسابقات دست پیدا کرد و اولین اسلوونیایی‌ای شد که توانسته این عنوان را از آن خود کند. البته، پریماژ قبل از قهرمانی در جیرو، در سه گرند تور دیگر قهرمان شده بود و این سطح از مسابقات برای او کار دشوار و غیر قابل باوری محسوب نمی‌شد.

در جایگاه دوم، گریانت توماس (Geraint Thomas)، دوچرخه سوار انگلیسی را شاهد هستیم که با فرزند خود روی سکو حاضر می‌شود. او بازی بسیار جوانمردانه‌ای را در کل رقابت و به خصوص مرحله ۲۱ به نمایش گذاشت. اگر قرار بود کاپ قهرمانی را به خوش اخلاق‌ترین فرد جیرو بدهند، برنده قطعا توماس بود. نفر سوم هم جوآ آلمیدیا (João Almeida)، ورزشکار پرتغالی است که لحظه‌ای تاریخی را برای ورزش دوچرخه سواری را برای کشور خود رقم می‌زند. او اولین پرتغالی بعد از سال ۱۹۷۹ است که در یکی از سکوهای جیرو دیتالیا ایستاده است.

پس از روی سکو امدن هر سه قهرمان، مراسم اهدای جوایز شروع می‌شود. ابتدا به نفر اول رده بندی عمومی، یعنی روگلیج، پیراهن صورتی مسابقات اهدا می‌شود. هر سه نفر، یک کاپ به شکل علامت بی نهایت دریافت می‌کنند اما جایزه اصلی، کاپ بزرگ طلایی است که توسط رئیس جمهور ایتالیا به نفر اول داده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا